اشتغال و اقتصاد

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اشتغال و اقتصاد

اشتغال و اقتصاد

یکی از عمده ترین مشاغل در این شهرکشاورزی، دامداری، نان خشکه پزی و تولید صنایع دستی، صنایع ساختمانی و … می باشد که شاغلین حبیب آباد با جدیت و با تاکید بر حفظ مشاغل داخل شهر، به کار مشغولند. به طور کلی در ترکیب اقتصادی این شهر غلبه با اقتصاد کشاورزی می باشد و بخش صنعت از توسعه چندانی برخوردار نیست. طبق آمار سال ۱۳۸۵ در شهر حبیب آباد از کل جمعیت ۹۰۸۸ نفری، جمعیت فعال شهر در حدود ۷۶۵۹ نفر بوده است. به عبارتی ۸۴/۲ درصد جمعیت کل شهر را جمعیت فعال عمومی تشکیل می دهد.

کشاورزی

تعداد کشاورزان این منطقه ۲۹۵۵ نفر می‌باشد که متوسط مالکیت آنها ۱ هکتار است و تعداد  ۲ شرکت تعاونی تولید روستایی و ۳ شرکت‌ خدمات مشاوره‌ای فنی و مهندسی در این حوزه فعال می‌باشد.

زراعت و باغداری

 محصولات زراعی شامل گندم،جو و ذرت علوفه ای است و میزان تولید محصولات زراعی آن سالیانه ۱۰۰۱۲۵ تن می‌باشد. محصولات باغی شهر شامل انگور، انار،پسته و قارچ است و میزان تولید محصولات باغی آن سالیانه ۵/۴۴۳۷ تن می‌باشد.

دامداری

حبیب آباد دارای ۱۳۰۰۰ راس دام سنگین (شامل ۱۳۰۰۰راس گاو و گوساله ) و دارای ۲۸۰۰۰ راس دام سبک (شامل گوسفند و بز) و دارای ۹۷۱۵۰۰ قطعه طیور (شامل ۶۸۰۰۰۰ قطعه مرغ گوشتی، ۵۰۰۰۰ قطعه مرغ تخمگذار و ۲۴۱۵۰۰ قطعه سایر ماکیان) و دارای ۵ واحد پرورش ماهی با تولید سالیانه ۵ تن ماهی می‌باشد و در مجموع میزان تولید محصولات دامی آن سالیانه ۱۰۵۰۵ تن است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست