خدمات موجود شهر

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. خدمات موجود شهر

خدمات موجود شهر

خدمات ارتباطی:

از لحاظ امکانات ارتباطی باید بیان کرد که در شهر حبیب آباد امکان دسترسی به تلفن ثابت و تلفن همراه برای اهالی مسیر است. همچنین تجهیزات مورد نیاز برای ارتباطات مانند ADSL موجود می باشد.

خدمات بهداشتی:

شهر دارای مرکز بهداشت،درمانگاه حبیب آباد،دارالشفا حضرت ابوالفضل حبیب آباد،داروخانه المهدی،آزمایشگاه و سایر مراکز بهداشتی درمانی می باشد. از روستاهای واقع در حوزه نفوذ مستقیم شهر حبیب آباد تنها روستای علی آباد دارای خانه بهداشت می باشند.

خدمات دفع فاضلاب و زباله:

دفع فاضلاب در شهر از طریق چاه قابل تخلیه صورت میگیرد. … درصد آب های سطحی شهر به جوی ها و جدول و کانیو و … درصد به صورت رها در معابر هدایت می شوند. سیستم دفع زباله نیز به صورت سنتی، توسط شهرداری انجام می گیرد و فضولات حیوانی نیز در معابر در خارج از شهر دفع می گردد.

خدمات تاسیسات

شهر دارای تاسسیات آب آشامیدنی  میباشد  از طریق لوله کشی به سطح شهر انتقال پیدا می کند.

خدمات تامین انرژی

شهر حبیب آباد به شبکه سراسری برق و شبکه سراسری گاز متصل می باشد. روستاهای اطراف از نعمت برق برخوردار هستند. لیکن آب لوله کشی در روستاهای پروانه و علی آباد چی وجود ندارد. وضعیت روستاهای اطراف از لحاظ داشتن گاز و سیستم تصفیه آب، مطلوب نمی باشد. به نقل از گزارش طرح عمران ناحیه، کلیه روستاهای باالی ۲۵ خانوار از برق بهره مند و متصل به شبکه سراسری برق می باشند. ۴۸ درصد روستاهای شهرستان از برق برخوردار هستند.

خدمات فرهنگی- تفریحی شهر

در شهر حبیب آباد خدمات فرهنگی و تفریحی به شرح زیر می باشد:

شهر دارای کتابخانه عمومی دین و دانش حبیب آباد می باشد که علاوه بر فراهم آوردن زمینه های مطالعه داری فرهنگسرا جهت بالابردن و ارتقا سطح کیفی و فرهنگی زندگی مردم شهر می باشد. علاوه بر آن در شهر مهد قرآن،کانون فرهنگی کریم اهل بیت،کانون فرهنگی تربیتی شهید باهنر،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حبیب آباد،مجموعه ورزشی دکتر هوشیار سر،باغ بانوان حبیب آباد،باشگاه شهرداری حبیب آباد و ….وجود دارد که امکانات تفریحی و ورزشی شهر را تامین می کند.

خدمات آموزشی

در شهر حبیب آباد مدارس ابتدایی،متوسطه،مهدکودک،دبیرستان و…. موجود می باشد.که شامل مهدکودک کوثر،ابتدایی شهید شیرودی،دبیرستان پسرانه دوره اول ادیب،دبیرستان عطیه و…. می باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست